Rozmiar czcionki
poniedziałek, luty 19, 2018
Menu główne

Szkolny koncert "Spotkania z muzyką"

„Spotkania z muzyką” to odbywający się już od kilku lat szkolny, popołudniowy koncert, w którym wykonawcami są uczniowie naszej szkoły uczący się gry na instrumentach muzycznych. Koncert jest wspaniałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności wykonawczych jak też ogromnej pasji, jest też okazją do posłuchania muzyki w koncertowym wydaniu. Słuchaczami są rodzice, dziadkowie i bliscy naszych wykonawców oraz zaproszeni goście. W gronie słuchaczy bardzo mile widziani są zawsze uczniowie – koleżanki i koledzy naszych instrumentalistów. Koncerty te odbywają się w przemienionej w salę koncertową sali nr 15. Atmosfera dotychczasowych koncertów była niezwykła i niepowtarzalna. Tak też było i tym razem, a tegoroczny koncert odbył się 28 kwietnia 2015r. w sali nr 15 o godz. 18.00.

Wystąpili:

Maja Sobańska kl. 1b pianino

Malina Jamka – Galea kl. 1c pianino

Zofia Nowakowska kl. 1c pianino

Emilia Dąbek kl. 1d pianino

Andrzej Grzyb kl. 2a akordeon

Wojciech Wójcik kl. 2a pianino

Antonina Dąbek kl. 2c pianino

Michał Kosakowski kl. 2c keyboard

Natalia Karnat kl. 3a pianino

Olaf Sodel kl. 3a skrzypce

Łucja Szajewska kl. 3a skrzypce

Maria Bednarz kl. 4b pianino

Amelie DeRoover kl. 4b gitara

Maja Gałuszka kl. 4b pianino

Anna Markowska kl. 4b pianino

Natalia Pawlik kl. 4b pianino

Piotr Sarnot kl. 4b gitara

Natalia Dziubek kl.4d pianino

Michał Jabłoński kl. 4d gitara

Maciej Kosakowski kl. 4d gitara

Nicole Kita kl.5a pianino

Norbert Kot kl. 5a keyboard

Oliwia Godek kl. 5d pianino

Miłosz Czerwaty kl. 6a gitara

Albert DeRoover kl. 6a gitara

Aleksandra Królak kl. 6a pianino

Konrad Kundera kl. 6a gitara

Natalia Rudnicka kl. 6a skrzypce

Szymon Rudzki kl. 6a pianino

Jakub Żywiecki kl. 6a gitara

         oraz zespół gitarowy w składzie:

Zuzanna Adamczyk kl. 2b

Nadia Demiańczuk kl. 3a

Aleksandra Jagodzińska kl. 3a

Piotr Kaczmarczyk kl. 3a

Kaja Lang kl. 3a

Amelia Łoboda kl. 3a

Maja Prusicka kl. 3a

Fotograficzną relację obejrzeć można w naszej galerii.  

Występ w Kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego

W niedzielę 25 stycznia 2015r. uczniowie ze szkolnych zespołów "Ósemeczki" i "Półnutki" swoje ulubione pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe zaprezentowali w Kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w KIelcach. Śpiewali podczas Mszy i po Mszy o godz. 10.30. Wystąpiło 25 osób z klas I - V oraz trzy "półnutkowe" absolwentki. Repertuar występu: Choinka zielona, Przy żłóbku Pana, Wśród nocnej ciszy, Nie miały aniołki, A wczora z wieczora, Złota Jerozolima i biedne Betlejem, Kolędnicy, Kundel rudy, Zagraj Dziecku kołysankę, Z nieba bliżej do Tatr, Kolęda na dzwonkach, Narodził się Jezus Chrystus, Gore gwiazda, Północ już była.

Występujący otrzymali wielkie oklaski od przemiłej publiczności.

Zdjęcia w zakładce: grafika

 

Występ do przedstawienia jasełkowego prezentowanego w konkursie

W piątek 23 stycznia 2015r. jedenastoosobowa grupa wokalistów grupy "półnutkowej" wybrała się towarzyszyć zespołowi aktorskiemu uczniów klas szóstych, którzy zaprezentowali swoje przedstawienie jasełkowe przed Komisją konkursową. Był to X Międzyszkolny Konkurs Jasełek i Przedstawień Wigilijnych zorganizowany w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Szkolni wokaliści pięknie zaśpiewali kolędy stanowiące oprawę muzyczną do przedstawienia. 

Za swój występ reprezentanci naszej szkoły otrzymali III miejsce. Gratulacje dla wszystkich występujących.

Zdjęcia - w zakładce: grafika.

Występ podczas przedstawienia jasełkowego prezentowanego w Kościele.

W niedzielę 18 stycznia 2015r. dwunastoosobowa grupa wokalistów z "Półnutek" i "Ósemeczek" oraz dwie "półnutkowe" absolwentki wystąpili w Kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach. Zaśpiewali kolędy i pastorałki stanowiące oprawę muzyczno - wokalną do przedstawienia jasełkowego prezentowanego licznie zgromadzonej publiczności przez uczniów klas szóstych z naszej szkoły.

Zdjęcia - w zakładce: grafika

Występ podczas przedstawienia jasełkowego

19 grudnia 2014r., ostatni przedświąteczny dzień w szkole był dniem uroczystym, odświętnym. Najważniejszym wydarzeniem dnia było szkolne przedstawienie jasełkowe przygotowane i zaprezentowane przez uczniów klas szóstych. Wokaliści ze szkolnego zespołu "Półnutki" przygotowali muzyczno - wokalną oprawę do przedstawienia, co z pewnością ubogaciło piękne szkolne spotkanie bożonarodzeniowe.

Zdjęcia z występu - w zakładce: grafika.

Przerwa z piosenką bożonarodzeniową - podsumowanie.

Szkolne kolędowanie w czasie przerw międzylekcyjnych w ramach "przerw z piosenką bożonarodzeniową" trwało od 8 grudnia 2014r. do 9 stycznia 2015r. W grudniu było to osiem dni, a w styczniu trzy = 27 przerw = 320 minut = 5 godzin i 20 minut wspólnego szkolnego śpiewania. Na każdej przerwie zbierała się imponująca liczebnie grupa śpiewających, zarówno z klas młodszych jak i starszych. Wielkie uznanie należy się dla najmłodszych uczniów, pierwszoklasistów, którzy licznie i z dużym zaangażowaniem dołączali do śpiewających.

Uczniowski, spontaniczny śpiew znów przyczynił się znacząco do utworzenia niepowtarzalnej i wyjątkowej, świątecznej atmosfery w całej szkole.

Fotograficzna relacja z każdego niemalże dnia szkolnego kolędowania zamieszczona została w zakładce: grafika.

Kolędowanie w Galerii Echo

W niedzielę 14 grudnia 2014r. połączone grupy wokalistów ze szkolnych zespołów wokalnych "Ósemeczki" i "Półnutki" - 64 osoby oraz trzy "Półnutkowe" absolwentki zaprosili swoich bliskich do wysłuchania naszych ulubionych pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych. Występ odbył się na czerwonej scenie w Galerii Echo. Jak na prawdziwy koncert przystało uczniowie wyglądali świetnie i zaprezentowali urozmaicony i bardzo bogaty repertuar - 16 piosenek, wiele z nich w układzie dwugłosowym. Licznie zebrana publiczność nagrodziła wystepujących wielkimi brawami.

Gratulujemy i dziękujemy występującym jak również naszej życzliwej i wspierającej nas w rozśpiewanych działaniach publiczności.

Zdjęcia z występu można obejrzeć w naszej zakładce: grafika i na stronie Galerii Echo.

Występ konkursowy

W sobotę 13 grudnia 2014r. wokaliści ze szkolnego zespołu wokalnego "Półnutki" pięknie reprezentowali szkołę występując w eliminacjach VIII Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Konkurs ten odbył się w Szkole Katolickiej przy ul. Kostki w Kielcach. Nasi uczniowie bardzo ładnie zaśpiewali trzy utwory w ciekawych, dwugłosowych opracowaniach: "Wśród nocnej ciszy", "Zagraj Dziecku kołysankę" i "Północ nuż była".

Zdjęcia z występu - w zakładce: grafika.

Występ przy Krzyżu Powstańczym.

W piątek 28 listopada 2014r. reprezentanci szkolnej grupy wokalnej "Półnutki" ubarwili swym śpiewem cześć artystyczną uroczystości rocznicowej przy Krzyżu Powstańczym, znajdującym się u zbiegu ulic Tarnowskiej i Zagórskiej. Uczniowie zaśpiewali pieśni: "Warszawianka 1831r." i "Tysiąc walecznych".

Zdjęcia - w zakładce Grafika.

Strona 1 z 6

Odpłatność za obiady w miesiącu lutym wynosi 40,00 zł.

Płatność do 15 lutego!!!

LogowanieUTWÓRZ artykuł